Kumbağ
EN
TR
ZİYARETÇİ SAYIMIZ

Online : 13

Bugün : 111

Dün    : 436

Bu Ay : 16144

Toplam: 2806076

Bağlantılar & Faydalı Linkler
 • slider

 • slider

 • slider

 • slider

 • slider

 • slider

 • slider

 • slider

 • slider

 • slider

 • slider

Okulumuzun Web Sayfası değişti. 

2015/2016 Eğitim Öğretim yılı 2.döneminden itibaren Bakanlığımızın Resmi Web sayfası olan  http://taifturkokulu.meb.k12.tr adresinde hizmet vermeye devam edeceğiz..

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren bu web sayfasında herhangi bir bilgilendirme yada duyuru yapılmayacaktır.

Bütün öğretmen öğrenci ve velilerimize ilanen duyurulur.

Sami CAN

Okul Müdürü  

 

 

 

 

Haberler
2015 TEOG MAZERET SINAVI YAPILDI
haberler

2015 TEOG 1.dönem Mazeret Sınavı 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde okulumuzda yapıldı  Bu sınavlara 25-26 Kasım tarihlerinde yapılan 2015 TEOG 1.dönem sınavlarına mazeretleri dolayısıyla katılamayan öğrenciler katıldı.

2.dönem TEOG Sınavları ise 27-28 Nisan 2016 da, mazeret sınavları da 14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde uygulanacaktır.

2015-2016 ÇALIŞMA TAKVİMİ
haberler

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı için Riyad Eğitim Müşavirliğimizce hazırlanan ve Büyükelçiliğimiz tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiş olan çalışma takvimine göre Eğitim Öğretim 29 Eylül 2015 Salı günü  başlayacaktır. 21 Ocak 2016 tarihinde 1. yarı yıl sona erecektir.

04 Şubat 2016 tarihinde 2.yarı yıl başlayacak olup, 16 Haziran 2016 tarihinde sona erecektir. Tüm velilerimize duyurulur.    

SENEBAŞI ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI
haberler

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Senebaşı Öğretmenler Kurulu toplantısı 30 Eylül 2015 tarihinde okulumuz öğretmenler odasında yapıldı. Okul Müdürümüz Sami CAN’ın açılış konuşması ve ardından İstiklal Marşı’mızın okunması ve Saygı Duruşu’nun yapılması toplantıya ile başlandı.Yazman olarak TDE Öğretmeni Ahmet KORKMAZYİĞİT seçildi. Okul Müdürü Sami CAN 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı sonunda yapılan Öğretmenler Kurulu Toplantısındaki değerlendirmelerini hatırlattı. Burada bulunma nedenimizin  eğitim-öğretim ve öğrenciler olduğunu, idareci, öğretmen ve velisiyle bir ekip ruhu içinde çalışmalarımıza devam edeceğimizi, Taif Türk Okulunun bir iklimi ve geleneğinin oluştuğunu müşahede ettiğini, akademik eğitime yönelik hazırlık çalışmalarımızın artarak devam edeceğini, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin eğitim ve öğretimi aksatmayacak şekilde devam edeceğini, belirtti.

YENİ GELEN ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZ GÖREVE BAŞLADI
haberler

Milli Eğitim Bakanlığınca okulumuza görevlendirilen birbirinden seçkin 7 yeni arkadaşımız okulumuzdaki görevlerine başladı. İHL Meslek Dersleri Öğretmeni Durmuş GÜLTEKİN, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ahmet KORKMAZYİĞİT, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hakkı ALGÜL, İngilizce Öğretmeni Murat ŞEN, Müzik Öğretmeni İbrahim ALIÇ , Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Murat SELÇUK ve Okul Öncesi Öğretmeni Tuğba DARAKÇI Taif Türk Okulu Ailesine katıldılar.

TEOG TERCİH VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ
haberler

8. Sınıftan mezun olan öğrencilerimiz Yurt içindeki Anadolu, Fen, Spor ve Güzel Sanatlar Liselerine Yerleştirme işlemleri İçin tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Tercih işlemleri, Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre, öğrenci velisi tarafından 06-16 Temmuz 2015 (saat 13:00’e kadar) tarihleri arasında yapılacaktır. Tüm velilerimize duyurulur.

GELENEKSEL ŞİİR DİNLETİSİ DÜZENLENDİ
haberler

Türkçe Öğretmeni Hürriyet ALKAN'ın hazırladığı Okulumuzda geleneksel olarak düzenlenen Şiir Dinletisi  öğrenci ve velilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Açış konuşmalarını yapan Okul Müdürümüz Sami CAN Bey konuşmalarında çoklu zeka kuramından hareketle her öğrencinin başarılı olabileceği mutlaka bir alanın olduğunu, bizlerin görevinin öğrencilerimizin bu yeteneklerini keşfetmek olduğunu ifade etti. 

maviweb